Tek Bir Bankadan Büyük Bir Finansal Hizmetler Grubuna…

DenizBank, 1997 yılında bir bankacılık lisansı olarak Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi'nden satın alınarak yolculuğuna başladı. Kısa tarihçesine üç hissedar değişimi ve bir halka arz sığdıran Banka; Ekim 2006’da Avrupa'nın önde gelen finans gruplarından Dexia bünyesine katılmasının ardından, Rusya’nın Türkiye’ye bir seferde gerçekleştirdiği en büyük yatırıma konu olarak, 28 Eylül 2012 itibarıyla Avrupa’nın en büyük bankalarından Sberbank çatısı altında hizmet vermeye başladı. Son olarak hisseleri, Ağustos 2019 itibarıyla, yine bölgesinin lider kuruluşlarından Emirates NBD’ye devroldu.

1997'de kurumsal kimlik çalışmaları çerçevesinde personel alımı ve şube açılışlarını içeren bir “hayata dönüş” programı uygulayarak beş yıllık stratejik plan hazırlayan DenizBank, bu süreci, TMSF'ye devrolan banka şubelerinin bir kısmının satın alınması ve 2002 sonunda Tarişbank'ın gruba dahil edilmesiyle destekledi. Söz konusu dönemde, mevcut bankacılık ürün ve hizmetlerini tamamlamak üzere faktoring, finansal kiralama, yatırım ve portföy yönetimi şirketlerine ek olarak Avusturya ve Rusya'da banka satın almaları yaptı. Diğer yandan, 1 Temmuz 2013 itibarıyla Citi’nin Türkiye’deki Bireysel Bankacılık Bölümü’nü, 600 binden fazla müşteri ve 1.400’e yakın çalışanı ile devraldı.

Kurulduğu günden bu yana yenilikçiliğe, teknolojiye, Ar-Ge ve inovasyona önemli ölçüde yatırım yapan; Amerika’da ve Avrupa’da üst üste “Dünyanın En Yenilikçi Bankası” seçilen, fiziksel ve dijital kanallarını “fijital” stratejisi ile entegre eden Banka; Temmuz 2021’de, “ekosistem bankacılığı” anlayışıyla, Türkiye’deki girişimcilik ekosistemine destek sağlamak üzere, Intertech’in iştiraki olarak, yeni fintek şirketi NEOHUB’ı kurdu.

Diğer yandan, ülkesinin ve toplumun geleceği için çalışan DenizBank; sağlık, spor kulüpleri, belediyeler, denizcilik, turizm, enerji, eğitim, altyapı ve tarımın yanında, ekonominin can damarı KOBİ’lerin ihtiyaçlarını sahiplenmeyi her zaman önceliği gördü; söz konusu alanların büyük çoğunluğunda sektöre örnek oluşturan finansman modelleri yarattı.

DenizBank Finansal Hizmetler Grubu'nda DenizBank'ın yanı sıra altı yerli, üç uluslararası finansal iştirak ile altı yerli finansal olmayan iştirak ve Bahreyn'de bir şube bulunuyor. DenizYatırım, Deniz GYO, DenizPortföy Yönetimi, DenizLeasing, DenizFaktoring, FastPay, Intertech, NEOHUB, DenizKültür, Ekspres Bilgi İşlem ve Ticaret, Açık Deniz Radyo-TV ve Bantaş grubun yerli; Eurodeniz, DenizBank AG ve DenizBank Moscow ise uluslararası iştirakleri olarak konumlanıyor. Türkiye’de toplumun tüm kesimlerine ulaşan bir hizmet ağına sahip olan DenizBank’ın yurt içinde ve Bahreyn’deki toplam 695 şubesinin yanı sıra, iştiraki DenizBank AG’nin Avusturya ve Almanya’da toplam 21 şubesi bulunuyor. Grup, DenizBank AG aracılığı ile AB ülkelerinde faaliyet gösterirken, CJSC DenizBank Moscow ise Rusya ile ticaret yapan mevcut müşterilere yurtdışında hizmet götürüyor.

DenizBank Özel Bankacılık ’da Size Özel Çok Yönlü Çözümler…

DenizBank Özel Bankacılık, 5 Milyon TL ve üzeri varlığa sahip müşterilerimizin birikimlerini en iyi şekilde değerlendirmek, istek ve beklentilerine göre hizmet vermek üzere Eylül 2004'de kurulmuştur.

DenizBank Özel Bankacılık, müşterisinin profilini belirleyerek, onun ihtiyaç ve yatırım tercihlerine göre kişiye özel alternatif ürünler sunar. DenizPortföy, DenizYatırım ve diğer DenizBank iştirakleri ile birlikte sunulan hizmetlerle, DenizBank Özel Bankacılık’ ta tüm finansal tercihlerinize uygun çözümler sunulur.

Özel müşterilerin talep ve ihtiyaçları da özeldir…

DenizBank Özel Bankacılık, değişken taleplere, değişken çözümler üretebilme esnekliğine sahip organizasyon yapısı ve uzman kadrosu ile müşterilerine özel çok yönlü çözümler sunar.

Alanında uzman ve deneyimli müşteri temsilcileri, müşterilerin finansal beklenti ve hedeflerine en hızlı ve güvenilir yoldan ulaşmasını sağlayacak ürün ve hizmetleri sunarken, Deniz Portföy, Deniz Yatırım ve diğer DenizBank iştiraklerinin finans piyasaları konusunda uzman ve deneyimli ekipleri de bilgi ve birikimlerini paylaşır.